You are not logged in.

Krytyka | Czekamy na zmiany.

Dear visitor, welcome to Last Chaos Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

WielkiBrat

Rising Star

• "WielkiBrat" is male
  • "WielkiBrat" has been banned

Date of registration: 27. December 2015

• Send private message

261

Monday, 28. December 2015, 01:16

Jak wiadomo nie od dziś pvp w Last Chaos leży całkowicie tak więc bynajmniej ja czekam na jakąś zmianę. Czy wiadomo już kiedy coś ruszy w tej grze ? Co konserwacja to nawet ostatnie dwie chyba nie przyniosły żadnych bugfixów. Czy uważacie że wgl wejdą kiedyś zmiany jeszcze w LC ? Bo ja zaczynam szczerze w to wątpić.

Aby były zmiany , muszą być wpływy ( czytaj forsa). Niestety wiąże się to z tym że i nasze pomysły i propozycje powinny iść i w tym kierunku. Podejście egocentryczne, czyli dana wiodąca gildia stara się ustawić grę pod siebie występowała wielokrotnie w innych grach. Nie mówię, że tak jest tu, ale zmiany jakie chcą wprowadzać gracze zaczynają przypominać legalny cheating. Przykład propozycje zmian w elcetce.
PvP rzeczywiście jest kiepski, ale ja nie wątpię że to się nie zmieni. A sianie fermentu jest denerwujące. [/ciach] Można wprowadzić na przykład jakieś inne fanty, coś co da się przeliczyć na zysk ( sprzedać, czyli muszą mieć te elementy jakieś atrybuty ). Jakiś stopień ligowy może też, odznaczenia przy nickach jak w wojsku...Pomysłów są setki. Konkretne przerobienie PvP to już sprawa programowania a z tym przechodzimy do początku tego co napisałem, czyli forsa. Mnóstwo graczy gra za free i ciągle jęczy że to złe tamto złe... To naprawdę jest irracjonalne. Ja tą grę uwielbiam, wróciłem po 4 latach przerwy i planuję grać tak długo jak będzie istnieć. (Edycja: jest dział Propozycje - tam wklejać pomysły...czekamy na zmiany a 70% widzę postów z krytyką 20-25 z pochwałą i jakieś 5-10 z propozycjami. Odnoszę wrażenie jakby tylko większość czekała na kolejne zmiany ze strony Gamigo, aby móc sobie pojęczeć jak stare baby pod kościołem.)

/Akathara

This post has been edited 2 times, last edit by "Akathara" (30. December 2015, 10:33) with the following reason: Reklama gry konkurencyjnej.

• Go to the top of the page
  • Activate Facebook

InfiniteWhite

Rising Star

• "InfiniteWhite" is male

Date of registration: 18. October 2015

• Send private message

262

Monday, 28. December 2015, 08:37

Wrociłes po 4 latach przerwy... Teraz coś Ci sie podoba w tej grze a za 2 lata bedziesz sam mial pretensje ze zabrali Ci to Last chaos jakim było kiedy wrociłes...
Nam zabrali je jak Ty konczyłes gre... Do połączenia serverów dało się grać... a później było już coraz gorzej...
Skoro widzisz 70% postów z krytyka to w takim razie bardzo dobrze.
Widać wyraźnie jak liczna jest ta społeczność niezadowolona a pomysły były i na pomysłach staneło...

Zdejmij tarcze, załóż miecze - Bądź prawdziwym rycerzem.
  • Activate Facebook

Date of registration: 3. November 2015

• Send private message

263

Monday, 28. December 2015, 10:25

czekamy na zmiany a 70% widzę postów z krytyką 20-25 z pochwałą i jakieś 5-10 z propozycjami

Czego sie dziwić ze jest mało propozycji, jak na starym forum było tego multum a zrealizowane zostalo jakies 1-2% z tego, wiec gracz nie bedzie sie produkować jak nic z tego nie wyniknie, gora zrobi to co bedzie chciala
Aby były zmiany , muszą być wpływy ( czytaj forsa). Niestety wiąże się to z tym że i nasze pomysły i propozycje powinny iść i w tym kierunku.
Aby byly wplywy trzeba zainwestowac, a jezeli sie nie inwestuje i ma sie graczy gdzies, to tylko wplywy spadaja, od przeszlo roku drastycznie spadla ilosc graczy :thumbdown:

Wrociles po 4 latach przerwy... i nie wiesz jak sie gracze teraz nudza, zabrali nam pvp-grody, lvl cup stoi, wiekszosc klubow jest nie przydatna, ksiega iris, jedynie przydaje sie do hermesow i lekow, reszta to badziew...

Jakiś stopień ligowy może też, odznaczenia przy nickach jak w wojsku...Pomysłów są setki. Konkretne przerobienie PvP to już sprawa programowania a z tym przechodzimy do początku tego co napisałem, czyli forsa
Najpierw niech poprawia balans postaci, potem nie dodaja dodatki do pvp, a na obecna chwile to lepiej niech nic nie dodaja do pvp, bo i tak rzadzic beda nocne, szelmy, kleryki, templar, wiedzma, podsumowując: dodanie jakichkolwiek atrybutow do pvp nic nie zmieni :thumbdown::thumbdown::thumbdown:
  • Activate Facebook

WielkiBrat

Rising Star

• "WielkiBrat" is male

• Send private message

264

Monday, 28. December 2015, 13:36

Wrociłes po 4 latach przerwy... Teraz coś Ci sie podoba w tej grze a za 2 lata bedziesz sam mial pretensje ze zabrali Ci to Last chaos jakim było kiedy wrociłes...
Nam zabrali je jak Ty konczyłes gre... Do połączenia serverów dało się grać... a później było już coraz gorzej...
Skoro widzisz 70% postów z krytyka to w takim razie bardzo dobrze.
Widać wyraźnie jak liczna jest ta społeczność niezadowolona a pomysły były i na pomysłach staneło...
Wróciłem 7-mcy temu, jakoś gra mi się nie znudziła. Ale pewnie dlatego, że wy macie 185 lvl i brak szans na dalszy rozwój. Jak to wygląda na US? Z tego co wiem tam ta gra dobrze funkcjonuje.

Najpierw niech poprawia balans postaci, potem nie dodaja dodatki do pvp, a na obecna chwile to lepiej niech nic nie dodaja do pvp, bo i tak rzadzic beda nocne, szelmy, kleryki, templar, wiedzma, podsumowując: dodanie jakichkolwiek atrybutow do pvp nic nie zmieni
Jak do reszty się zgodzę tak do tego nie mogę. Przecież jest niemożliwe aby każda postać była równo dobra na pvp. Jedne są dobre na pvp inne powinny być na expach, grodach .... Robisz jedną postać do tego, potem drugą na pvp. To ma wtedy sens.

This post has been edited 2 times, last edit by "Akathara" (30. December 2015, 15:10) with the following reason: Połączenie postów.

• Activate Facebook

Date of registration: 3. November 2015

• Send private message

265

Monday, 28. December 2015, 17:56

ak do reszty się zgodzę tak do tego nie mogę. Przecież jest niemożliwe aby każda postać była równo dobra na pvp. Jedne są dobre na pvp inne powinny być na expach, grodach ....
ale bez bez przesady, nie robmy z kleryka/tmplara niesmiertelnych, a z nocnych kosiary do zabijania, lowca ma wspierac druzne a nie solo bronic grody. Tylko ja w tym gronie nie widze np. paladyna, czarodziejki, tytana i strzelca, to one powinny nalezec do tego grona jako postacie do pvp,, a obecnie mamy wszystko na odwrot :thumbdown::thumbdown::thumbdown:
  • Activate Facebook

SoundVolume

Rising Star

Date of registration: 29. August 2015

• Send private message

266

Monday, 28. December 2015, 19:36

Obecnie mam na zaku 164'ty lvl i powiem szczerze gra mnie nudzi, nie ma w niej nic ciekawego. Przepraszam jest coś (Ludzie z którymi gram). Połowa graczy gra w lc'ka bo grają tutaj znajomi z dawnych lat i po prostu razem im ciekawiej się gra, gra z bardzo wysokiego poziomu spadła nie ukrywajmy tego, że spadła na dno. Za czasów Avaya'y jeszcze można było zobaczyć "Gm dostępny w zagrodzie seral" lub coś w tym stylu. Od czasu jej odejścia ani razu takiego komunikatu nie przeczytałem. Zresztą ta gra z godziny na godzinę odpycha coraz bardziej. Jedyne co może by potrząsnęło teamem, to jakby zobaczyli przez kilka dni pusty serwer, ale znając życie gracze by nie posłuchaliby się i dalej wchodziliby na serwer. Pusty serwer przez kilka dni może pokazałby im smutne realia tej gry.

• Activate Facebook

InfiniteWhite

Rising Star

• "InfiniteWhite" is male

Date of registration: 18. October 2015

• Send private message

267

Monday, 28. December 2015, 20:47

Ja myślę że dalej w tej grze jest dużo rzeczy do roboty ale bardziej dla nowych graczy... My juz jesteśmy przejedzeni... Tym wysokim lvl , krypta , klubami , Alber...
Trzymali nas zawsze tu znajomi jak i co tygodniowe bitwy... Zreszta swego czasu one napedzaly ten server :) i tworzyly wokol siebie magiczna aure.
Teraz tego nie ma... Uwierzcie - NIE MA.

Ja GARDZE takimi bitwami.

Gdzie gracze używaja plików i wykorzystuja to jako przewage nad reszta.
Gdzie gildie sprzedaja sie dla bycia "władcą grodu"
Gdzie sojusze zmieniaja sie z tygodnia na tydzień

Wielu graczy mnie zniewazało, dla wielu gildii byłem wrogiem mimo to darze ich szacunkiem bo oni mieli jakieś wartości i za nie walczyli.
Wy nie macie żadnych...

Zdejmij tarcze, załóż miecze - Bądź prawdziwym rycerzem.
  • Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

Date of registration: 3. August 2015

• Send private message

268

Monday, 28. December 2015, 20:48

ak do reszty się zgodzę tak do tego nie mogę. Przecież jest niemożliwe aby każda postać była równo dobra na pvp. Jedne są dobre na pvp inne powinny być na expach, grodach ....
ale bez bez przesady, nie robmy z kleryka/tmplara niesmiertelnych, a z nocnych kosiary do zabijania, lowca ma wspierac druzne a nie solo bronic grody. Tylko ja w tym gronie nie widze np. paladyna, czarodziejki, tytana i strzelca, to one powinny nalezec do tego grona jako postacie do pvp,, a obecnie mamy wszystko na odwrot :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Teraz grody troszkę inaczej wyglądają. Nadal nocny robi największy dmg na bitwie ale nie broni/odbija grodu. Czarodziejki? Są, coraz więcej. Co do tytana to czasem pojawi się dwóch osobników na bitwie. ;) Ale fakt. Paladyna i strzelca nie widać.. :P I raczej duuużo czasu zanim ich zobaczymy. Większość kleryków da się sklepać na luzie.. Z templarami jest najgorzej, prawie nieśmiertelni - nawet bez kleryka. Ale co to za zabawa na grodzie jak w niedziele przyszedł sobie pewien osobnik i zaczęło lagować całą strefę grodu(okolice piramidy), a reszta kanału była nieruszona. ;)

Nie rozumiem czemu pod pojęciem level capa jest rozwój. Wbijecie te 10-15 leveli i co? Nic, nic to nie zmieni. Potrzeba czegoś nowego, czego nie ma obecnie w grze. Ja np. chętnie zobaczyłbym jakiś dungeon dla 180-185 leveli. :thumbup:
"I keep waiting in the dark for someone to come and save me
And I've been holding onto something I could never change
We all search for higher ground when the world comes crashing down
But I know nobody will come into the dark and save me."

This post has been edited 2 times, last edit by "Legendary" (28. December 2015, 20:52)

• Activate Facebook

Eshi

Sincere Adventurer

• Send private message

269

Monday, 28. December 2015, 21:52

Pladynów jest mało, a to chyba wynika z tego co wcześniej napisałeś, że bycie teraz templarem nawet bez kleryka pozwala być nieśmiertelnym

Strzelców jest mało, bo mało graczy gra uzdrowicielkami, a lepiej na grodzie chyba widzieć kleryka, niż strzelca :p
Strzelec nie jest taki zły, tylko większość grających tą postacią ma w pvp wywalone :p

Kleryk 185 100%
  • Activate Facebook

Valandil

Rising Star

Date of registration: 31. July 2015

• Send private message

270

Monday, 28. December 2015, 23:58

Strzelec nie jest taki zły, tylko większość grających tą postacią ma w pvp wywalone :p

Dziwisz się? Co może strzelec zrobić na pvp? Walnąć milczka i modlić się by przeciwnik nie miał leku. Kiedyś strzelec był batem na paladynów, ale czasy się zmieniły. Weszły silne leki na stuny powyżej 4 lvl itp itd. Wiele się zmieniło, połowa, a może nawet 2/3 klas nie ma szans pobawić się na pvp. Siedzą gdzieś po dziuplach i robią hermeski zamiast się bawić. Ot smutna rzeczywistość.
  • Activate Facebook

Eshi

Sincere Adventurer

• Send private message

271

Tuesday, 29. December 2015, 00:03

Dziwisz się? Co może strzelec zrobić na pvp? Walnąć milczka i modlić się by przeciwnik nie miał leku. Kiedyś strzelec był batem na paladynów, ale czasy się zmieniły. Weszły silne leki na stuny powyżej 4 lvl itp itd. Wiele się zmieniło, połowa, a może nawet 2/3 klas nie ma szans pobawić się na pvp. Siedzą gdzieś po dziuplach i robią hermeski zamiast się bawić. Ot smutna rzeczywistość.
Nie, nie dziwie się, ale nie jest on też bardzo słaby :d
Przecież strzelec nie jest taką sierotą na jaką wygląda. Sam nim gram i wiem jak to jest ;p
Milczek nie tylko uniemożliwia używanie skilli, ale również zmienia element ataku przeciwnika, przez co ten bije sporo mniej, jeśli ma się odpowiedni element w klacie.
Kleryk 185 100%
  • Activate Facebook

Crexol

Rising Star

Date of registration: 8. July 2015

• Send private message

272

Tuesday, 29. December 2015, 00:51

milczek zmienia element ataku? to juz wiem dlaczego pewien archer ciagle go uzywal przy walce z moim zakiem xd

19.01.2016 nowa przygoda^^ r.i.p zaklin 185lvl:v
  • Activate Facebook

WielkiBrat

Rising Star

• "WielkiBrat" is male

• Send private message

273

Tuesday, 29. December 2015, 08:19

Z niechęcią ;) , ale widzę sens w tym co piszesz i mogłem się pomylić z moją opinią. Gram Highlandem i patrząc na tą postać i jej sens istnienia, czyli tank który w grodzie leci w pierwszym rzędzie gdzie jak nie padnie i przedrze się to módlcie się, w LC ręce załamuje. Co z tego, że mam wysoki atak i obronę. Wystarczy głupi element i po mnie. Rąbią mnie moby na moim levelu jak mają elementy, choć mam biżu warte 10b. Totalny brak uników i celki, ale skoro mam wysoką obronę po co mi uniki - tak powinno być na logikę. Tu jest odwrotnie. Tylko teraz patrzcie coś takiego. GM mają przebudzenie mocy. Trafia w końcu do nich że cechowanie w postaciach jest całkowicie irracjonalne i do bani i co wtedy? Zmieniają ? A co z graczami co porobili te zaklinacze ze względu na ich moc? Ktoś w pewnym momencie zaspał i to strasznie. Niestety ale zaczynam przychylać się do opinii że w tej grze trzeba wszystko poukładać na nowo. Jeśli wejdzie tu nowy gracz który gra w MMORPG - nie ogarnie tego. Niby widać te niebieskie nicki w powiadomieniach o nowych graczach, ale zaczyna trafiać do mnie że to jest fake, a jeśli nie to ludzie dochodzą do 20 lvl i widząc co tu się dzieje uciekają w nieznane.

This post has been edited 1 times, last edit by "WielkiBrat" (29. December 2015, 10:11)

• Activate Facebook

Eshi

Sincere Adventurer

• Send private message

274

Tuesday, 29. December 2015, 12:48

milczek zmienia element ataku? to juz wiem dlaczego pewien archer ciagle go uzywal przy walce z moim zakiem xd
Widzisz ;) Blask w klacie i z 13 k na 4-5 k spada :D
Kleryk 185 100%
  • Activate Facebook

Enriqe

Rising Star

• "Enriqe" has been banned
  • "Enriqe" started this thread

Date of registration: 20. July 2015

• Send private message

275

Wednesday, 30. December 2015, 09:00

A i tak nocny się poskłada Enshi :D

• Activate Facebook

Eshi

Sincere Adventurer

• Send private message

276

Wednesday, 30. December 2015, 10:26

Nocny to inna bajka :p

Kleryk 185 100%
  • Activate Facebook

WielkiBrat

Rising Star

• "WielkiBrat" is male

• Send private message

277

Friday, 29. January 2016, 13:41

"Zapomniane klasy postaci"

Odnoszę wrażenie, że większość się już pogodziła z tym, że nic się nie zmieni. I za jakiś czas będą biegać tylko cienie, nocne i czarki...
Ja gram Highlanderem. Profesja bardzo fajna. W momencie kiedy zacząłem go poznawać upewniam się, że nie jest on taki zły. Niestety, ale o PVP i grodach muszę zapomnieć, a są to główne cele tej gry. Czy istnieje szansa, że w tej grze się coś zmieni? Napiszcie jakie jeszcze profesje są całkowicie z dyskryminowane i praktycznie ich tworzenie jest zbędne.

Propozycja zmian:
Osłabianie Cieni czy Nocnych wg mnie jest nie w porządku wobec innych graczy, którzy zastali stan aktualny i włożyli czas i pieniądze w postacie. Czy nie można by dodać tym "zapomnianym" jakieś cechy dodatkowe buffy aby wyrównać szanse z innymi. Pisząc na podstawie Tytana można by zmienić tak aby na przykład Harcownik był lepszy na grody a Highlander na PVP lub na odwrót. Co można jeszcze zrobić, aby niektóre profesje wróciły do łask?

Wiem, że ten temat to bumerang, ale jest to ważne ponieważ wybór tylu klas postaci jakim szczyci się LastChaos przy aktualnym układzie jest po prostu przekłamaniem. Przez miesiąc spotkałem zaledwie 2-3 Highlanderów na całym serwerze. Kupno a potem sprzedaż zbroi lub broni jest praktycznie niemożliwe ( erebus ) :(

• Activate Facebook

Eshi

Sincere Adventurer

• Send private message

278

Friday, 29. January 2016, 13:52

ja tam podziwiam wszystkich, którzy grają nocnymi, przecież mają tak ciężko, a sprawienie, żeby były koksami w pvp to po prostu trud nieziemski :)

Osłabienie nocnych to dobry pomysł :d tak samo było z paladynem, którym teraz też może 3 graczy gra. Pewnie będzie awantura, że po co ma uciekać 70% serwera i takie tam bla bla bla..
Beznadziejne są nocne, nienawidzę ich XDD Mogliby wykasować te postacie 8o

Highlander jest dziwny, nie wiem czemu nikt nim nie gra. Wepki są dostepne (praktycznie można w wepku 149+23+3 latać do 180.. a takie wepy są dostępne w sprzedaży u różnych graczy oraz są wymienne, więc nie ma problemu).
Mnie high nie ciekawi i grać nim nie będę, ale dobrze, że chociaż Ty zostałeś wierny swojej postaci i nie zamieniłeś jej na harcownika, albo na nocnego XD

@Legendarny, bez przesady XD Nocny musi tylko 3 rzeczy robić XD
Odpalić słonia, buffnąć się i wbić w niewidkę XD
aa no i rzucić zmiane ele, bo bez tego tak dobrze mu nie idzie XD
Ma chory dmg i speed ataku, że się nawet nie ogarniesz a już leżysz.
Ja tam dalej uważam, że nocna szelma to najgorsza postać w grze. Niszczy wszystko XD
Dobrze, że chociaż obszaru nie ma (czy ma? bo nie wiem XD) bo by czarkę w expie przeganiała XD

Kleryk 185 100%

This post has been edited 2 times, last edit by "Eshi" (29. January 2016, 14:00)

• Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

Date of registration: 3. August 2015

• Send private message

279

Friday, 29. January 2016, 13:53

Czytając wszelkie tego typu tematy zauważyłem jedno. Ludzie potrafią narzekać, ale czy tak na prawdę jest jakiś ogarnięty tytan na serwerze? Nie ma, więc nikt nie może powiedzieć jak się spisuje przy pvp lub grodach. Parę miesięcy znajomy latał na tytanie i powiem Ci, że dawał radę i potrafił zabijać kleryki(bez paska - harcownik). Głównym celem grania w MMORPG powinna być zabawa i fun z odkrywania nowych rzeczy. Pvp również ważne, grody jeszcze bardziej ale są to nieprzymusowe rzeczy, nie dają wiele korzyści a czasem nawet przeszkadzają. :) Nie można również mierzyć swojej profesji do nocnego. Wiadomo, że są profesje przystosowane do różnych rzeczy. Tytan miał swoje lata świetności i raczej długo one nie powrócą. Tematów było takich sporo i nic z tym nie zrobiono. Nie poprawią postaci dopóki nie dostosują wartości statystyk reszty. Ten sam zabieg stosowali poprzez wyłączenie petów z kanału 4. A wyszło jak wyszło, nocne nadal zabijają na hita przy pasku, templar jeszcze bardziej tankowaty. Chociaż tankiem trudno go nazwać skoro potrafi paść na hita. :) Przy wybieraniu postaci przede wszystkim powinno stawiać się na komfort jej obsługiwania, a następnie na pvp/grody/dropy itp. Nie ma bodajże takiego MMORPG, w którym każda profesja jest równa sobie. Po prostu musi jedna górować. Tytan jest okej, to nocny i ogólne DMG jest przesadzone.

@Eshi

To nie jest tak, że zakładasz broń na nocnym i siekasz. Musisz ogarnąć niewidke, odpowiedni wep z wysokim plusem 28-30 i masa celki, hp itp co przekłada się na dużą ilość golda. To prawda, że jest przesadzony, ale nie jest taki łatwy do ogarnięcia.

"I keep waiting in the dark for someone to come and save me
And I've been holding onto something I could never change
We all search for higher ground when the world comes crashing down
But I know nobody will come into the dark and save me."

This post has been edited 3 times, last edit by "Legendary" (29. January 2016, 13:56)

• Activate Facebook

Crexol

Rising Star

Date of registration: 8. July 2015

• Send private message

280

Friday, 29. January 2016, 13:59

Odnoszę wrażenie, że większość się już pogodziła z tym, że nic się nie zmieni. I za jakiś czas będą biegać tylko cienie, nocne i czarki...
Ja gram Highlanderem. Profesja bardzo fajna. W momencie kiedy zacząłem go poznawać upewniam się, że nie jest on taki zły. Niestety, ale o PVP i grodach muszę zapomnieć, a są to główne cele tej gry. Czy istnieje szansa, że w tej grze się coś zmieni? Napiszcie jakie jeszcze profesje są całkowicie z dyskryminowane i praktycznie ich tworzenie jest zbędne.
Od półtora roku jest szansa ze coś się zmieni:) a od pół roku "podobno" są prace nad nowym systemem... :(
19.01.2016 nowa przygoda^^ r.i.p zaklin 185lvl:v
  • Activate Facebook