You are not logged in.

Krytyka | Czekamy na zmiany.

Dear visitor, welcome to Last Chaos Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Roco

Sincere Adventurer

• "Roco" is male

Date of registration: 20. July 2015

• Send private message

181

Wednesday, 25. November 2015, 21:14

Ta dali ele 3 lvl łowca i nocny nie muszą słonia używać żeby zabić na hita ha ha :P

Nawet nie strasz ;(
Roco - Specjalista 185lvl 100%
Ruco -Harc 185lvl
Pytek -Elemek 168 lvl
Shirayuki -Błysk 2/2 90 lvl
Poele -Kleryk 150
Resoraki -Cienieł 145
  • Go to the top of the page
  • Activate Facebook

Sincere Adventurer

• "Avataron" is male

Date of registration: 24. July 2015

Occupation: Front of House / Reception w Champneys Hotel & SPA

• Send private message

182

Tuesday, 1. December 2015, 19:23

Last Chaos w przyszłości, trochę krytyki/ luźne rozmowy. Wasza opinia.

Chciałbym zwrócić uwagę na temat jaką przyszłość w LC chcielibyśmy zobaczyć. Jest tu też trochę mojej krytyki w tym dziale co trzeba.
Jeśli silniki gry są tak stare i nie mogą się już dostosować zróbmy nowy produkt. Fanów LC było od 2002 roku mult na całym świecie ale poprzez zbyt duże parcie na zmiany z czego większość bardzo "nieprzemyślanych" i rujnujących grę spowodowała że gra utrzymuje sie na ostatkach wiernych graczy. Jaki jest sens ponownie ratować tonącą łódź i wylewać wodę za burtę. Zbudujmy nowy okręt na tej samej fabule, zmienionym systemie PVP zbalanosowanym tak jakto było na samym początku, podobną grafiką bo jest nadal świetna i miła dla oka, rozbudowanym systemem gildii i IS'em bo z czegoś musi się utrzymać. Tyle dawałem już propozycji jak miałoby wyglądać LC 2. Tyle innych tytułów już z tego skorzystało i to wyszło im na dobre a my nadal trwamy. Dziwię się że nikt z właścicieli nie dostrzega szansy w pomysłach społeczności tylko uparcie realizuje jakiś dziwny projekt z elementami sił natury który postawił grę do góry nogami.
Jakiś rok temu na starym forum przedstawiłem propozycję jak miałoby wyglądać LC 2. W jednym poście opisałem wszystko. Dalej pół roku temu przedstawiłem w 3 pełnych postach propozycję nowego balansu pvp która była poparta jedynie przez społeczność .... nikt z GM nie wypowiedział się czy mógłby sprawę przekazać wyżej. Ludzie grają bo lubią tą grę i bedą nowi gracze bo gra nadal jest po Polsku i z Polską społecznością i tego chcemy. Dajcie nam coś na miarę 2016 roku.
Nowe servery "światowe" czy "europejskie" nas nie kręcą bo zasady na nich to czyste pay-to win. Jak długo mamy prosić o chociażby server EP 1 z lvl cap 90 max, ze starymi progami exp by wbijało się go rok lub półtora. Byłby przynajmniej bardziej opłacalny od opłakanego Elysion lub tego niewypału Inferny.
Lagi i wszechobecne bugi, ludzie oszukujący w grze i ta cała szajka ludzi która myśli że jest op i pop top sprawiają że ludzie mają dość ale i tak wracają bo lubią tą grę czy tak ma to wyglądać ? Co zostało zrobione z tak fajnego Koreańskiego produktu gdy przejęła go europejska firma. Czemu gdy jest event na Bazar z internetem ponad 40 mb najnowszym komputerem za kilka tysięcy wchodzisz do Is-u po 0.5 sec i towar jest wykupiony do cna ? Wina servera ?
I teraz znów następne zmiany.... znów nieprzemyślane idą by znów popsuć innym zabawę innym przywrócić chęć do gry na trochę. I nie piszę to o żadnym osłabianiu i wzmacnianiu postaci bo sam gram tą czy tamtą lub grałem. Piszę o tym że to nad czym pracują nasi pracownicy którym płacimy IS'em to zwyczajny "Chaos" i ciągłe zmiany skrajności. Gracze z roku na rok zmieniają się z zamachowców na łowców, z palladynów na templariuszy, ze strzelców na kleryków, z czarodziejek na wiedźmy. Wszystkie te pierwsze postacie były kiedyś top one i najlepsze do pvp i grody później zmiany odwróciły kartę i znów trzeba wyłożyć tony cashu na zmiany / nowe kamyki/nowe + bo teraz grając palladynem choćbyś bardzo chciał nie zabijesz templariusza 1v1 tak samo strzelcem kleryka..... to oznaka całkowitego braku balansu i bawienia się grą przez programistów.
Teraz znów mam patrzeć jak połowa serva sprzedaje elfy i szelmy, znów każdy farmi cieniem i uzdro.... bo zmiany, bo zmiany. Wszystko opiera się na tym co się opłaca .... póki coś się opłaca nie zwraca się na ilość graczy ale doi tych co zostali i maniakalnie próbują się utrzymać by być top one .... Czemu nie można zrobić zmian raz a dobrze ? Kiedy doczekamy się LC w którym każdy może spróbować swoich sił dowolną klasą i czerpać przyjemność z pvp ?

Nocny Elf/ Rycerz-Templariusz
185 lvl i 100 % max maksów /127 lvl templar
Avalord/Avataron
Start gry: 27 kwietnia 2009 r. 10 lat w Last Chaos PL koniec 05.02.2020 r. Zegnaj LC :thumbup:
  • Activate Facebook

Blackday

Newbie

• "Blackday" is male

Date of registration: 12. July 2015

• Send private message

183

Tuesday, 1. December 2015, 19:42

Popieram w 100% , a osoby które właśnie sprzedają swoje szelmy i nocne to osoby które nie potrafią stawić czoła wyzwaniu i idą na łatwizne. Myślenie "Nocny już nie będzie najlepszy to go sprzedam" jest żałosne ^^

Blackday.
Cieñ to nie klasa. . . . . . . . . . . Cieñ to styl gry . . . . . . . <3
  • Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

Date of registration: 3. August 2015

• Send private message

184

Tuesday, 1. December 2015, 19:53

Jedni grają dla pvp, drudzy dla pve, trzeci dla wszystkiego, a czwarty dla ludzi. ;) To raczej realne, że większość pro łowców przeniesie się na postacie skillowe, bo co? Mają być słabe i nieużyteczne tak jak teraz zamachowiec(zwykły), czy też dualer? Nie rozumiem co widzicie złego w tej grze. Gracie w nią praktycznie codziennie, skoro coś się nie podoba, nikt nikogo nie zmusza do gry. Brak zainteresowania ukazany jest już przez dłuuuuugi czas. Większość tematów z krytyki jest niesprawdzony przez modów, GM'ów itp. Pewien cień użył kiedyś fajnego sformułowania. "Nie chcieli zrobić balansu, więc sam sobie zrobiłem". Tylko czemu ceną bugów? Balans kuleje już xxx czasu, a nasi programiści nie dają znać, że ma być lepiej. Bazar to jest w ogóle pomyłka według mnie. Zamysł jest generalnie dobry, ale gorsze wykonanie i nie mówię o lagach. Od level jumpów 90-120 po zwykłe korale 15. Jego skala jest za duża, znacząco. Nie dość przewagi mają ludzie ładujący cash? Żeby nie było, nie mam nic do takich ludzi, nie jest to płacz bo równie dobrze można zakupić wcześniej kupony i brać udział w tym...evencie? Trudno to nawet nazwać eventem, to łaszenie się na pieniądze. Przestańcie w końcu zasłaniać się tekstami "muszą jakoś zarobić". Zarabiają grube krocie tego co powinni, a chcą więcej i więcej. Gram cieniem(wcześniej nocny) i patrząc na juno boli mnie brak np. duallerów i zamachowców-niegdyś postrachy serwerów. :P Avataron, sam nie możesz stworzyć owego balansu. Jedynie możesz napisać jak on ma wyglądać(nie czytałem twoich tematów), bo w teorii pod uwagę trzeba wziąć miliard innych czynników. Lagi występują praktycznie w każdej grze, fakt-nie w takiej skali jak tutaj ale nie jest źle. Zamiast skupić się na eventach, niech szybciej reagują na problemy związane z grą, chociaż i organizowanie eventów coraz gorzej im wychodzi. Słoników nie wycofają, mogą jedynie zmienić wartość buffa, elementy? Jestem jak najbardziej za, aby je wyrzucić. Według mnie gamigo powinno stworzyć serwer na podstawie pangei, bez elementów. Tam mogliby testować co jest nie tak, a co działa poprawnie. Mnie często wpienia sytuacja z balansem, ale co my gracze możemy zrobić? Po raz kolejny temat zostanie zlany, nawet nie odczytany...

Co do narzekających na brak kamyków 15 na rynku... Nauczcie się kręcić. Ja za niecałe 4b(saszetki od 1 do 3levela) wykręciłem kamyki na evencie 11lvl(3 sztuki?), także pozdrawiam. Jedynek miałem najwięcej, trójek praktycznie znikomo. Jedynie czego trzeba to większego wkładu golda-co na dzień dzisiejszy nie jest dużym problemem.

"I keep waiting in the dark for someone to come and save me
And I've been holding onto something I could never change
We all search for higher ground when the world comes crashing down
But I know nobody will come into the dark and save me."
  • Activate Facebook

Eshinda

Sincere Adventurer

• Send private message

185

Tuesday, 1. December 2015, 20:12

oj nie nie nie :D
Teraz nagle jesteś za skillami,bo kupiłeś cienia? Super podejście.;)

A z resztą nawet tego komentować mi się nie chce. Chcecie zmian, to zacznijcie od siebie :)

Kleryk 185 100%
  • Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

• Send private message

186

Tuesday, 1. December 2015, 20:15

oj nie nie nie :D
Teraz nagle jesteś za skillami,bo kupiłeś cienia? Super podejście.;)

A z resztą nawet tego komentować mi się nie chce. Chcecie zmian, to zacznijcie od siebie :)

Nawet na elfie byłem za balansem. Cienia mam pod uniki, co ja nim zrobie? xD Nie jestem za skillami(brakuje mi ich), bo cień swoimi hitami potrafi nieźle przypierniczyć. ;)

This post has been edited 1 times, last edit by "Legendary" (1. December 2015, 20:17)

• Activate Facebook

Blackday

Newbie

• "Blackday" is male

• Send private message

187

Tuesday, 1. December 2015, 20:26

Problem w tym że trafić nie może :p

Blackday.
  • Activate Facebook

Bohun

Newbie

• "Bohun" is male

Date of registration: 17. July 2015

Occupation: zawsze tam gdzie Wiarka:)

• Send private message

188

Tuesday, 1. December 2015, 20:26

Oświeci mnie ktoś wreszcie oco chodzi bo sie pogubiłem? ?( na testowym na grodzie nieda sie odpalić słonia to znaczy że skile znów ok? NieogarniamXD

Niezabijesz mnie. Urodziłem sie martwy
  • Activate Facebook

Blackday

Newbie

• "Blackday" is male

• Send private message

189

Tuesday, 1. December 2015, 20:28

Raczej chodzi o to Bohun że templarów i kleryków których teraz ledwo co zabijali , musieli uczynić praktycznie nieśmiertelnymi :p

Blackday.
  • Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

• Send private message

190

Tuesday, 1. December 2015, 20:31

Problem w tym że trafić nie może :p

Sawik z gildii, w której jestem na jajku od kleryka sklatował 2 cieni oraz Fatalitiego. Co więcej, zniszczył ich. ;)
  • Activate Facebook

Bohun

Newbie

• "Bohun" is male

Date of registration: 17. July 2015

Occupation: zawsze tam gdzie Wiarka:)

• Send private message

191

Tuesday, 1. December 2015, 20:32

No praktycznie;p jak dla mnie wreszcie zmiana na plus:3 teraz trzeba bedzie zabić najpierw klery, niedać sie przytym zabić innym niewidkowym, ubić templara, niedać sie przy tym zabićXD i w miedzy czasie pilnować cieni:3 noooo teraz można nazwać to wyzwaniem:):thumbup:

Niezabijesz mnie. Urodziłem sie martwy
  • Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

• Send private message

192

Tuesday, 1. December 2015, 20:35

No praktycznie;p jak dla mnie wreszcie zmiana na plus:3 teraz trzeba bedzie zabić najpierw klery, niedać sie przytym zabić innym niewidkowym, ubić templara, niedać sie przy tym zabićXD i w miedzy czasie pilnować cieni:3 noooo teraz można nazwać to wyzwaniem:):thumbup:

Czyli to co obecnie jest na grodach tylko w innej kolejności. Najpierw cień, potem kleryk, a na koniec zak/templar. :P
  • Activate Facebook

mal3nstw0

Rising Star

• "mal3nstw0" is female

Date of registration: 8. July 2015

Occupation: Mistrz freestyle'u

• Send private message

193

Tuesday, 1. December 2015, 20:48

Narzekali, że pety na grodach to źle, ma ich nie być to źle. Brakuje Ci paladyna albo innej postaci na serwie? To sobie ją stwórz. Gram łowcą i cokolwiek się nie stanie będę nim grać. Popieram Olka co do grania w lc - jak masz się męczyć to po co w to grasz? Kolejny temat, który i tak nic nie da.

Edit. Jak widzę jak gracze zwracają się do teamu to nie dziwię się, że żaden GM się nie wypowiada. Zastanówcie się trochę.

And on my deathbed, all I'll see is you
The life may leave my lungs
But my heart will stay with you

This post has been edited 2 times, last edit by "mal3nstw0" (1. December 2015, 20:52)

• Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

• Send private message

194

Tuesday, 1. December 2015, 21:07

Narzekali, że pety na grodach to źle, ma ich nie być to źle. Brakuje Ci paladyna albo innej postaci na serwie? To sobie ją stwórz. Gram łowcą i cokolwiek się nie stanie będę nim grać. Popieram Olka co do grania w lc - jak masz się męczyć to po co w to grasz? Kolejny temat, który i tak nic nie da.

Klaudia co to tych petów... Mam mieszane uczucia z tym. Z jednej strony fajnie-nocny nie będzie aż takim koksem. Ale z drugiej strony z templara zrobi sie forteca nie do zabicia.
  • Activate Facebook

Date of registration: 24. September 2015

• Send private message

195

Tuesday, 1. December 2015, 21:14

Edit. Jak widzę jak gracze zwracają się do teamu to nie dziwię się, że żaden GM się nie wypowiada. Zastanówcie się trochę.

Co do zwracania się :P , pomyśl natomiast w jaki sposób i na jakim poziomie team komunikuję się z graczami...nie ma co później się dziwić na reakcje graczy...
  • Activate Facebook

mal3nstw0

Rising Star

• "mal3nstw0" is female

• Send private message

196

Tuesday, 1. December 2015, 21:19

W jaki sposób i na jakim poziomie?

• Activate Facebook

Odys

Newbie

• "Odys" has been banned

• Send private message

197

Tuesday, 1. December 2015, 21:55

Legendary co do Twojego postu wyżej to zanim zabije się klera/templara to cień zdąrzy wrócic :D

Jak dla mnie pomysł Avka jest dobry : ]

• Activate Facebook

Date of registration: 24. September 2015

• Send private message

198

Wednesday, 2. December 2015, 00:16

W jaki sposób i na jakim poziomie?

Na takim samym jak reakcja niby przesadzona innych graczy.
  • Activate Facebook

mal3nstw0

Rising Star

• "mal3nstw0" is female

• Send private message

199

Wednesday, 2. December 2015, 06:41

Taka odpowiedź w ogólnie mnie nie satysfakcjonuje ;) gdyby gracze zmienili trochę swoje podejście to byłoby o wiele łatwiej się dogadać, wina zawsze leży po obu stronach, ale.nadal uważam, że w tym przypadku gracze sami "odstraszają" team ;p

• Activate Facebook

Roco

Sincere Adventurer

• "Roco" is male

Date of registration: 20. July 2015

• Send private message

200

Wednesday, 2. December 2015, 07:24

Taka odpowiedź w ogólnie mnie nie satysfakcjonuje ;) gdyby gracze zmienili trochę swoje podejście to byłoby o wiele łatwiej się dogadać, wina zawsze leży po obu stronach, ale.nadal uważam, że w tym przypadku gracze sami "odstraszają" team ;p

Popieram.
Sprawdzał ktoś na testowym czy pasek da się odpalić?
Roco - Specjalista 185lvl 100%
Ruco -Harc 185lvl
Pytek -Elemek 168 lvl
Shirayuki -Błysk 2/2 90 lvl
Poele -Kleryk 150
Resoraki -Cienieł 145
  • Activate Facebook