You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Last Chaos Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male
  • "Legendary" started this thread

Date of registration: 3. August 2015

• Send private message

1

Friday, 13. November 2015, 23:43

Błędne naliczanie uników u Cienia(?)

Witam

Posiadam cienia z prawie 5k uników(z jednym acc pustym)
.

5k... Niby dużo, a jednak moim zdaniem na cieniu jest błędnie naliczany. Nie odzwierciedla on w ogóle tego uniku, co innego na templariuszu, specjaliście i kleryku. Osobiście przeprowadziłem wiele testów, z wieloma osobami i jest mniej więcej tak... Aby missować dosyć często w cienia potrzeba na nim około 8-9k uników, chociaż i to czasem nie wystarcza.

Porównanie do reszty profesji. Cień z odpaloną samą pigsą z moim unikiem to okolice 7.3-7.4k uników. Porównywane przy kleryku 4k uników. Wynik? W kleryk siadało rzadziej niż we mnie, z pigułką ?( Bił elf z 4.1k celki. Kleryk był na agatach 15 oraz turmalinach ~12. Ja mam ~11 kamyki, bez turmalinów. Na templariuszach wygląda tak samo jak w przypadku kleryków... Turmalin ma jakieś inne właściwości prócz zmniejszania otrzymywanych obrażeń z hitów? Set mam kręcony wszędzie na ponad 310bdm+, niektóre party w okolicach 350. Mimo, że w statystykach przewyższam niektóre profesje to nie odczuwam tego na arenie, ani bitwie. Jedynie czego mi brakuje to broni w unik i jednego acc, byłoby 5.5k uników(okolice) ale czy to coś zmieni? Co może być powodem tego? Napisałem do GM'a podobne zgłoszenie ale nie doczekałem się żadnej odpowiedzi :cursing: Z góry dzięki za odpowiedzi o ile się pojawią :pinch: Jestem również chętny na wszelkie testy.
"I keep waiting in the dark for someone to come and save me
And I've been holding onto something I could never change
We all search for higher ground when the world comes crashing down
But I know nobody will come into the dark and save me."

This post has been edited 3 times, last edit by "Legendary" (14. November 2015, 00:08)

• Go to the top of the page
  • Activate Facebook

mal3nstw0

Rising Star

• "mal3nstw0" is female

Date of registration: 8. July 2015

Occupation: Mistrz freestyle'u

• Send private message

2

Saturday, 14. November 2015, 07:18

a sprawdzałeś to z innymi cieniami?

And on my deathbed, all I'll see is you
The life may leave my lungs
But my heart will stay with you
  • Activate Facebook

pysiek

Newbie

• Send private message

3

Saturday, 14. November 2015, 07:51

Witam :) 5 k unikow to wcale nie jest tak malo, a moze dlatego wydaje Ci sie ze nie odzwierciedla tego poniewaz teraz wiekszosc osob bije hitami a hitem to chociazby niewiem ile mial unikow to i tak beda w Ciebie wchodzic jak w maslo :) Wez sobie osobe o podobnym lvlu i niech Cie sprobuje bic skilami bez hitow i napewno odczujesz roznice jak bedzie missowac :) Wydaje CI sie ze 5 k to jest malo? Ja robilem juz szeregi testow z tytanem i jesli zaloze full unik to w statystykach mam 2400 (2,4k) na full uniku :) i jakos lece do przodu :) Wiec jesli chodzi o cienia to dopoki nie wroci balans uzywania skili to nie dojdziesz ladu co i jak z unikami :) to jak walka z wiatrakami :) Pozdrawiam serdecznie

Nick: PysieK
Gildia: Lobuz
Klasa: Tytan
Lvl : 185+

Status : Emerytura po tylu latach gry :thumbup:
  • Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

• Send private message

4

Saturday, 14. November 2015, 10:35

Tak sprawdzałem Kioto, pewien cień utrzymał się od w miarę dobrego nocnego, bombelka i whiro. Baaa utrzymał się, pozabijał ich jak chciał a jego pasek zdrowia nie spadł poniżej połowy... Pewna osoba potwierdziła już moje domysły, ale przetestuje to w przyszłości i jeśli trafie w ten "punkt" uników cienia, dam znać ;) Pysiek... 5k uników racja, to nie jest mało ale...bardziej chodziło mi o to, że profesje nie wiem...kleryk, templariusz z takim unikiem radzą sobie mega, mega lepiej-nawet z gorszymi kamykami. Co widać na grodach i na arenie. Ja dopiero po przekroczeniu bodajże 8 albo 8.5k uników zauważałem różnice i zdołałem się utrzymać. Robiłem cienia cały pod unik, magiczny(choć go nie testowałem) również ale wezmę twoją sugestie pod uwagę i będę testował do skutku. Pysiek, tak z całym szacunkiem ale nie widzę Cie na pvp i nie mogę potwierdzić twoich słów, że dajesz rade. Musiałbym zobaczyć Cie kiedyś w akcji. Czekam również na inne sugestie, wszystko będę testował i opisywał w niedługim czasie.

• Activate Facebook

KrzysieK

Rising Star

• "KrzysieK" is male

Occupation: Przerwa w grze

• Send private message

5

Saturday, 14. November 2015, 11:06

Uniki u cienienia są naliczane poprawnie, jedynym wyjątkiem są nocny elf, gdzie uniki są naliczanie błędnie( wartość d w opcji uniku w secie fantoma są liczone jako b...), to jest jedyny bug wykorzystywany przez graczy [/ciach]

Grzmot piszesz ze templariusz spokojnie ustoi łowce, ponieważ on w opcji secie fantoma w unik ma bdm b d, wiec ma więcej unikania dalekiego, to dlatego nocni go częściej missują :)

Ale nie patrz na hity, bo hity rzadko missują jak ktoś ma ponad 4k celki, a ten cień to wiem o jakiego Ci chodzi to On gra cieniem początku gry(kiedy wszedł ten cień) i zna wszystkie mankamenty tej postaci i potrafi nią świetnie grać (ma dobrze zrobiony set pod unik i jeszcze lepiej pod celkę), rób set pod unik i celkę, co z tego ze masz dużo uniku, jak nawet nie trafisz szelmy mając mało celki :thumbsup:

/Ultima

KrzysieK lvl 29

This post has been edited 3 times, last edit by "Ultima" (14. November 2015, 14:22) with the following reason: Wyjaśnienie w wiadomości prywatnej.

• Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

• Send private message

6

Saturday, 14. November 2015, 11:16

Uniki u cienienia są naliczane poprawnie, jedynym wyjątkiem są nocny elf, gdzie uniki są naliczanie błędnie( wartość d w opcji uniku w secie fantoma są liczone jako b...), to jest jedyny bug wykorzystywany przez graczy [/ciach]

Grzmot piszesz ze templariusz spokojnie ustoi łowce, ponieważ on w opcji secie fantoma w unik ma bdm b d, wiec ma więcej unikania dalekiego, to dlatego nocni go częściej missują :)

Ale nie patrz na hity, bo hity rzadko missują jak ktoś ma ponad 4k celki, a ten cień to wiem o jakiego Ci chodzi to On gra cieniem początku gry(kiedy wszedł ten cień) i zna wszystkie mankamenty tej postaci i potrafi nią świetnie grać (ma dobrze zrobiony set pod unik i jeszcze lepiej pod celkę), rób set pod unik i celkę, co z tego ze masz dużo uniku, jak nawet nie trafisz szelmy mając mało celki :thumbsup:

/Ultima

Wątpię abyś znał tego cienia;) Nie pisze tylko o templariuszu, kleryk radzi sobie równie dobrze co templariusz, a mimo to w secie nie ma uniku daleko. Szczerze? Trafiał szelmy i nocne z 1k celki także nie jest źle, no miss czasem sie zdarzy :D

This post has been edited 2 times, last edit by "Ultima" (14. November 2015, 14:28) with the following reason: Dostosowanie treści po edycji postu innego użytkownika.

• Activate Facebook

Eshinda

Sincere Adventurer

• Send private message

7

Saturday, 14. November 2015, 11:53

/Ultima
Hmm.. u mnie na uzdro w parcie w unik dodawane są tylko wartości tam, gdzie jest D.. Czyli unik BDM i unik D.. czyli szelma ma dodatkowe 400-600 uniku z BDM i z B ? ?(
Kleryk 185 100%

This post has been edited 1 times, last edit by "Ultima" (14. November 2015, 14:29) with the following reason: Dostosowanie po edycji postu innego użytkownika.

• Activate Facebook

KrzysieK

Rising Star

• "KrzysieK" is male

Occupation: Przerwa w grze

• Send private message

8

Saturday, 14. November 2015, 12:07

Hmm.. u mnie na uzdro w parcie w unik dodawane są tylko wartości tam, gdzie jest D.. Czyli unik BDM i unik D.. czyli szelma ma dodatkowe 400-600 uniku z BDM i z B ?
szelma ma set w unik fantoma bdm, d i m i wartość d z drugiego bonu jest liczona jako wartość b i to jest błąd.
KrzysieK lvl 29

This post has been edited 1 times, last edit by "KrzysieK" (14. November 2015, 12:09)

• Activate Facebook

PROROK

Rising Star

Date of registration: 28. July 2015

• Send private message

9

Saturday, 14. November 2015, 16:03

Nie rob testów z postacią ktora bije z daleka, nie wiemy ile mamy unikow z daleka, wiadomo ze templariusz ma ich najwięcej a kleryk i cień nie wiadomo ile ma. Druga sprawa gdy lowca wkłada w set heliotrop to jego celność z dalej w statystykach nie wzrasta to tez jest dziwne, jest jeszcze sporo tajemic w LC.

• Activate Facebook

FataIity

Newbie

Date of registration: 17. July 2015

• Send private message

10

Sunday, 15. November 2015, 14:34

Jak nie wzrasta celka w statach jak wkladasz heliotrop? Normalnie wzrasta... A co do unikow Cienia są one dobrze naliczane tylko w secie nie ma on uniku d a kleryk czy templariusze maja wiec jakby nie patrzyl maja 2x wiecej uniku od cienia jezeli chodzi pod łowce i tu jest całe sedno.

This post has been edited 2 times, last edit by "FataIity" (15. November 2015, 14:40)

• Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

• Send private message

11

Sunday, 15. November 2015, 14:54

Jak nie wzrasta celka w statach jak wkladasz heliotrop? Normalnie wzrasta... A co do unikow Cienia są one dobrze naliczane tylko w secie nie ma on uniku d a kleryk czy templariusze maja wiec jakby nie patrzyl maja 2x wiecej uniku od cienia jezeli chodzi pod łowce i tu jest całe sedno.

Kleryk ma BDM, B oraz M.
  • Activate Facebook

Byczy

Sincere Adventurer

• "Byczy" is male

Occupation: Pełno etatowy tatuś

• Send private message

12

Sunday, 15. November 2015, 19:24

Gram ryckiem i nigdy nie widziałem w secie w unik bonu 'd' jest tylko bdm b i m
Chyba że jak się jest templarem to te bony sie zmieniają (choć wątpię)

ByczY
GohanTeam
  • Activate Facebook

unavailable

Rising Star

• "unavailable" is male

Date of registration: 14. January 2015

• Send private message

13

Sunday, 15. November 2015, 20:14

A jak testowales uniki?

Powiem ci tyle:

Uniki sprawdzają się najlepiej przeciwko skillom, jeżeli chodzi o normalne hity, uniki sa o ok 70% mniej skuteczne.
Do tego dochodzi to ze jakich unikow masz 5k? Na odleglosc? czyste uniki? uniki z bliska?

Na obecny stan rzeczy pojscie w uniki wogole nie ma najmniejszego sensu, lepiej jest celka żeby szybciej wykonczyc przeciwnika.

• Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

• Send private message

14

Sunday, 15. November 2015, 20:50

Gram ryckiem i nigdy nie widziałem w secie w unik bonu 'd' jest tylko bdm b i m
Chyba że jak się jest templarem to te bony sie zmieniają (choć wątpię)

Tak, w cienia missuje się "dosyć" często po przekroczeniu 8-8.5 uników. Nie warto robić całego setu w unik. Chyba, że jesteś zrobiony np pod gród i musisz jak najdłużej ustać. Mam 5k uników zwykłych, niestety nie ma podziału na B i D.

This post has been edited 1 times, last edit by "Legendary" (15. November 2015, 20:51)

• Activate Facebook

Byczy

Sincere Adventurer

• "Byczy" is male

Occupation: Pełno etatowy tatuś

• Send private message

15

Sunday, 15. November 2015, 22:28

O to zwracam honor.
Cóż człowiek coraz starszy więc i ze wzrokiem kłopoty (pewnie dlatego też nie postać ślepa tylko ja ;( )

ByczY
GohanTeam
  • Activate Facebook

Legendary

Sincere Adventurer

• "Legendary" is male

• Send private message

16

Sunday, 15. November 2015, 22:46

Hmm... Mam mieszane uczucia. Czasem ten unik działa w miarę...poprawnie? Dziś udało mi się nim przejąć na bitwie i praktycznie nikt nie mógł trafić. Z kolei czasem podchodzę na górę, na kryształ a już czuję na sobie serie hitów 8o Kwestia szczęścia. Myślę, że temat wyjaśniony.

• Activate Facebook