You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Last Chaos Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "maniekjp007" is male
  • "maniekjp007" started this thread

Date of registration: 23. July 2015

• Send private message

1

Monday, 10. December 2018, 21:51

obciążenie karty graficzne na 100%

jak w temacie odpalałem inne gry jest normalnie lc 100% obciążenia oto laptop na którym działam
https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MS…D.260080.0.html ktoś pomoże ??? sterowniki zaktualizowane

• Go to the top of the page
  • Activate Facebook

Avalord

Sincere Adventurer

• "Avalord" is male

Date of registration: 24. July 2015

Occupation: Front of House / Reception w Champneys Hotel & SPA

• Send private message

2

Monday, 10. December 2018, 22:36

jak w temacie odpalałem inne gry jest normalnie lc 100% obciążenia oto laptop na którym działam
https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MS…D.260080.0.html ktoś pomoże ??? sterowniki zaktualizowane

Zobacz na jakiej karcie grafiki odpalasz LC wrzuc ss menadzera zadan bo nie wiem czy dysk procek albo pamiec jest obciazona :) jakos nie che mi sie wierzyc ze karta z tego lapka dziala na 100 proc mocy. Zazwyczaj byl to dysk lub procek ale grafika ? ? ?(
Nocny Elf/ Rycerz-Templariusz
185 lvl i 100 % max maksów /127 lvl templar
Avalord/Avataron
Start gry: 27 kwietnia 2009 r. 10 lat w Last Chaos PL
  • Activate Facebook

• "maniekjp007" is male

• Send private message

3

Monday, 10. December 2018, 22:53

to już zmieniłem teraz przeniosło się na zużycie procesora na 100% po wł 2 karty graficznej na której lc się odpalało ;/

• Activate Facebook

• "maniekjp007" is male

• Send private message

4

Tuesday, 11. December 2018, 20:48

ktoś pomże coś

• Activate Facebook

NyguseK

Newbie

• Send private message

5

Tuesday, 11. December 2018, 20:51

ktoś pomże coś
Jeśli obciążenie procka wzrosło do 100% to wyłącz zintegrowaną karte w procku i powinno pomóc innego sposobu nie widzę
  • Activate Facebook

• "maniekjp007" is male

• Send private message

6

Tuesday, 11. December 2018, 21:06

wł nawet kartę graficzna zintegrowana w bios a lc sobie odpaliło sobie tamta grafikę :)

• Activate Facebook

SizeR

Rising Star

• Send private message

7

Wednesday, 12. December 2018, 09:47

Jeśli obciążenie procka wzrosło do 100% to wyłącz zintegrowaną karte w procku i powinno pomóc innego sposobu nie widzę
Dobre Nygus :D
Wyłącz lapka spadnie na pewno na zero 8o

Tak na powaznie to nie temat na forum,za duzo tłumaczenia/sprawdzania.

• Activate Facebook

NyguseK

Newbie

• Send private message

8

Wednesday, 12. December 2018, 09:53

Dobre Nygus :D
Wyłącz lapka spadnie na pewno na zero 8o

Tak na powaznie to nie temat na forum,za duzo tłumaczenia/sprawdzania.
Nierozumiem o co Ci chodzi, czytaj dokładnie wyłączenie karty zintegrowanej w procesorze zmniejszy jego zużycie i wtedy karta graficzna będzie chodziła na LC jeśli wiesz o czym mowie czy ten język jest za trudny ? :thumbup:
  • Activate Facebook

SizeR

Rising Star

• Send private message

9

Wednesday, 12. December 2018, 09:59

Tak wiem,Twoja pomoc jest na zasadzie wyłączmy wszystko co producent wsadził w lapka nie bedzie obciązenia,to chyba nie tak powinno pracowac nie sadzisz? :D

Czyli producent sam obciązył grafą zintegrowaną procek? :thumbsup:

Edit:

Przeciez tego co Ty piszesz nawet nie da sie skomentowac,szkoda nawet odpowiadac na te przemyslenia :P

• Activate Facebook

NyguseK

Newbie

• Send private message

10

Wednesday, 12. December 2018, 10:24

Tak wiem,Twoja pomoc jest na zasadzie wyłączmy wszystko co producent wsadził w lapka nie bedzie obciązenia,to chyba nie tak powinno pracowac nie sadzisz? :D

Czyli producent sam obciązył grafą zintegrowaną procek? :thumbsup:

Edit:

Przeciez tego co Ty piszesz nawet nie da sie skomentowac,szkoda nawet odpowiadac na te przemyslenia :P
Człowieku czy ty wiesz co to jest zintegrowana karta graficzna ? Dla twojej nie wiedzy jest ona w procesorze i jeśli jest ona on to wszystkie programy będą na niej działać, jeśli nie to DEDYKOWANA karta będzie używana, jeśli pisząc posta gościu ma wykorzystanie procesora 100% to najwidoczniej karta zintegrowana jest on i to z niej idzie całe zapotrzebowanie na grę a nie z dedykowanej dlatego ma 100% zużycia procesora i następnym razem nie komentuj jeśli nie wiesz o co chodzi bo ty się ośmieszasz a nie ja. Jeśli dalej mowie za trudno jak dla ciebie to wujek google pomoże tyle ode mnie.
  • Activate Facebook

SizeR

Rising Star

• Send private message

11

Wednesday, 12. December 2018, 10:49

Widze ze nie za dobrze korzystałes z wujka google,karta graficzna czy jest w procku czy osobno nie ma znaczenia to nie procesor,ta w procku jest mniej wydajna wiec zuzycie procesora powinno byc mniejsze,widze ze nawet nie wiesz jak te 2 podzespoły wspołpracują ze soba skoro piszesz takie bzdury,tyle w temacie,bo szkoda nawet odpowiadac na Twoje wypowiedzi,miłego dnia zycze :thumbsup:

Ps.
Producent nie po to wsadził 2 grafy do lapka zeby procek nie wyrabiał,po za tym grafa do obciązenia procka nie za wiele ma inteligencie :D

• Activate Facebook

This post by "NyguseK" (Wednesday, 12. December 2018, 11:40) has been deleted by user "Nairis" (Wednesday, 12. December 2018, 16:59) with the following reason: Off-topic/Spam

Nightheaven

Sincere Adventurer

• Send private message

13

Wednesday, 12. December 2018, 12:17

Maniek Twoim problemem jest dysk a nie grafa. Nie słuchaj bzdetów. LC wymaga szybkiego SSD. Kolejna sprawa to system. W7 to podstawa. LC nie wymaga grafiki tylko strasznie mieli pliki

"END"
od 2007-2008 z serwerami LC
  • Activate Facebook

SizeR

Rising Star

• Send private message

14

Wednesday, 12. December 2018, 16:09

Maniek Twoim problemem jest dysk a nie grafa. Nie słuchaj bzdetów. LC wymaga szybkiego SSD. Kolejna sprawa to system. W7 to podstawa. LC nie wymaga grafiki tylko strasznie mieli pliki

Tu masz racje co do dysku,jemu jednak cos mocno obciąza ten procek,skoro o tym pisze to znaczy ze sprawdzał,kwestia tylko sprawdzenia co,niestety takie pisanie to tylko zgadywanie.

[/error]

/Nairis

This post has been edited 3 times, last edit by "Nairis" (12. December 2018, 17:10) with the following reason: Off-topic

• Activate Facebook

This post by "NyguseK" (Wednesday, 12. December 2018, 16:21) has been deleted by user "Nairis" (Wednesday, 12. December 2018, 16:31) with the following reason: Off-topic/Spam

Nairis

Retired Teammember

• "Nairis" is female
  • "Nairis" has been banned

Date of registration: 12. October 2018

• Send private message

16

Wednesday, 12. December 2018, 16:40

Proszę się wzajemnie szanować i nie obrażać. Wspólnymi siłami można zdziałać więcej i znaleźć rozwiązanie tego problemu. W przeciwnym razie temat zostanie zamknięty.

• Activate Facebook

Nightheaven

Sincere Adventurer

• Send private message

17

Thursday, 13. December 2018, 06:35

Tu masz racje co do dysku,jemu jednak cos mocno obciąza ten procek,skoro o tym pisze to znaczy ze sprawdzał,kwestia tylko sprawdzenia co,niestety takie pisanie to tylko zgadywanie.

[/error]

/Nairis

Masz rację. Dobrze jakby sprawdził na innych grach , aplikacjach co się dzieje.
"END"
  • Activate Facebook

Fulminar

Game Admin (en, de, pl, nl)

Date of registration: 10. July 2015

• Send private message

18

Thursday, 13. December 2018, 08:31

Witam,

Takie gdybanie to rezultatow nie przyniesie.

1. Jezeli cos obciaza mu w 100% processor powinien najpierw sprawdzic jaki process mu go obciaza.
2. LC nie powinno mu tak obciazac, nawet mi odpalajac gre na lapku z pracy, ktorego najchetniej bym o sciane rzucil, LC nie obciaza w 100%.
3. "LC wymaga szybkiego SSD" to juz wogole bzdety nie z tej ziemi xD

Co do karty graficznej, to czesc z osob tutaj ma racje, jezeli masz osobna karte graficzna mozesz smialo wylaczyc zintegrowana z poziomu biosu. Wtedy gry i aplikacje beda uzywaly tej drugiej.
Inna opcja jest taka ze majac karte Nvidii, mozesz w panelu ustawic LC.exe zeby nie uzywalo zintegrowanej karty, tyllko musisz osobno dodac , jezeli tego nie zrobnic dalej bedzie ciagnelo zintegrowana.

To tyle na start. Jezeli to nie pomoze w rozwiazaniu problemu wtedy mozna sprawdzic inne rzeczy ale te powyzej to podstawa.

Fulminar
Game Admin Last Chaos NA / PL
Homepage | Customer Support | Last Chaos Facebook
Rules | GM Recruiting
  • Activate Facebook

SizeR

Rising Star

• Send private message

19

Thursday, 13. December 2018, 09:25

jezeli masz osobna karte graficzna mozesz smialo wylaczyc zintegrowana z poziomu biosu.

Nie ma powodu do jej wyłączania w biosie(obie powinny w biosie byc włączone),niczego to nie zmieni,wystarczy ustawic w panelu Nividia by programy korzystały z niej tylko.
Co do obciązenia procesora,wątpie by to robiło lc jak Fulmi napisał,jakis program albo proces pracujący w tle daje mu popalic,trzeba tylko sprawdzic jaki,niestety bez sprawdzenia to bedzie tylko takie nasze zgadywanie,moze uda sie trafic moze nie.
Moze masz zainstalowaną kopalnie kryptowaluty i nie wiesz,niestety w kilku programach ostatnio to wystepuje o czym ludzie nie wiedza a tworcy programow nie informują ale to tylko jeden przykład z wielu jaki moze to powodowac :)

Co do dysku,lc mieli sporo tego,jednak nie trzeba miec jakiegos super szybkiego,hdd wyrabia jeszcze jednal ssd byłby lepszym rozwiązaniem,kolega posiada oba dyski w lapku wiec raczej korzysta z ssd jezeli chodzi o gry (mam nadzieje ) :)

This post has been edited 1 times, last edit by "SizeR" (13. December 2018, 09:33)

• Activate Facebook

Nightheaven

Sincere Adventurer

• Send private message

20

Thursday, 13. December 2018, 12:43

3. "LC wymaga szybkiego SSD" to juz wogole bzdety nie z tej ziemi xD

Pewne rzeczy się jak widzę nie zmieniają XD. Jak pojęcia o czym kolwiek. LastChaos bazuje na silniku z 2004r. To że odpala na W10 to nie znaczy że jest z nim zintegrowane. Wytłumacz jak to możliwe że na Pentium 10 letni z grafiką 512 Mb ale na W 7 miałem za pierwszym razem po instalacji gry 30 FPS a na Asus ROG z grafiką 4Mb 8 rdzeniami 19 FPS. Po zakupie SSD bo go nie miałem w zestawie mam 80 FPS

Na forum Asus wyczytasz porady konsultanta co w starych grach obciąża i nie jest to grafiką.

Jeśli procek tak się zachowuje zajrzyj w drzewko procesów. Dość często battery boost robi takie zamieszanie, ale to jest wróżenie z fusów. A tak na marginesie jak na grze obciąża 100 procent to podejrzewam że pokaże na grę lub system i to raczej nie wiele da.

Sprawdź też cool fun czyli temperatury bo jak zagrzeje Ci się lapek system też podobnie się będzie zachowywał.

Polecam rzeczowe forum. Nie ty pierwszy i nie jedyny

"END"

This post has been edited 1 times, last edit by "Nightheaven" (13. December 2018, 12:56)

• Activate Facebook